Daryl Hannah podzieliła się z fanami wiadomością o wykluczeniu z kolejnego projektu filmowego w serii postów na serwisie społecznościowym Twitter. Przez swoją działalność utraciła już kilka ról. Zdjęcia do najnowszego filmu z jej udziałem miały rozpocząć się wkrótce w Kanadzie, jednak odmówiono jej wstępu na teren kraju z uwagi na to, że była aresztowana. W sierpniu 2011 r. aktorkę zatrzymano pod zarzutem utrudniania ruchu podczas demonstracji przed Białym Domem przeciwko planom rozbudowy rurociągu Keystone dostarczającego ropę naftową z kanadyjskiej prowincji Alberta do USA. Budowa nowej partii rurociągu jest szczególnie kontrowersyjna z uwagi na to, że ma on przechodzić przez jeden z największych na świecie terenów wodonośnych. Wskutek manifestacji ekologów z udziałem Hannah, Barack Obama odroczył decyzję co do budowy do 2013 r.

Reklama

Daryl Hannah od lat działa na rzecz środowiska naturalnego. Występowała m.in. przeciw górnictwu szczytów górskich w stanie Wirginia (wówczas także została aresztowana), brała udział w projekcie aktywisty Toma Weis'a promującym energię odnawialną oraz w spotkaniach iMatter na rzecz podniesienia świadomości w temacie zmian klimatu. Artystka, która od dzieciństwa jest weganką, do samochodu używa jedynie bopaliw, a jej dom w dużej części zasilany jest energia słoneczną, prowadzi także stronę internetową poświęconą ekologicznemu trybowi życia – DHLoveLife.

51-latka zadebiutowała epizodem w thrillerze Briana de Palmy "Furia" z 1978 r. Sławę przyniosła jej rola w "Łowcy Androidów" Ridleya Scotta oraz popularnej komedii fanatasy "Plusk". Ma także na swoim koncie udział w takich produkcjach jak "Orły Temidy", "Stalowe magnolie", "Fałszywa ofiara" oraz "Kill Bill". Niedawno skończyła pracę przy komedii "The Hot Flashes", w której gra główną rolę u boku Brooke Shields.