Film stanowi adaptację książki Lee Childa "Jeden strzał". Główny bohater, były żandarm wojskowy Jack Reacher (Tom Cruise), zostaje wplątany w sprawę zabójstwa pięciu osób. Snajper, który za tym stoi, zostaje pobity do nieprzytomności i nie może przekazać Reacherowi cennych informacji. Wojskowy postanawia samodzielnie rozwiązać zagadkę.

Reklama

– To bardzo pragmatyczny bohater, skupiony na faktach – mówi reżyser, a zarazem scenarzysta filmu Christopher McQuarrie. – Wiedzie samotnicze życie, ale nie może odwrócić się od sytuacji, którą trzeba wyjaśnić. Jego własne poczucie tego, co dobre a co złe wikła go w tę sytuację. Nie może odpuścić, dopóki jej nie wyjaśni. To jego pięta achillesowa.

Zdjęcie Cruise'a w nowej roli można obejrzeć pod tym adresem. W filmie zobaczymy również: Rosamund Pike, Richarda Jenkinsa i Davida Oyelowo. Zagranie czarnego charakteru powierzono Wernerowi Herzogowi, bardziej znanemu ze swoich dzieł reżyserskich. "Jack Reacher" ma trafić do polskich kin w styczniu przyszłego roku.