Czy zabiłem? Oto jest pytanie, na które musi sobie odpowiedzieć bohater "Mrocznego miasta". Film Aleksa Proyasa doczekał się właśnie premiery na DVD.
John Murdoch (Rufus Sewell) budzi się obok zwłok zmasakrowanej kobiety. Niczego nie pamięta, nie może być pewien, czy to nie on zabił dziewczynę. Musi uciekać, ale każdy jego krok śledzi tajemniczy doktor Schreber (Kiefer Sutherland).
"Mroczne miasto" to posępne kino noir utrzymane na pograniczu science fiction i sennego koszmaru. Po sukcesie "Kruka" reżyser Alex Proyas udowodnił, że jest wytrawnym stylistą, pomaga mu też nasz rodak za kamerą – Dariusz Wolski. Szkoda jedynie, że film ukazuje się na DVD w wersji kinowej – reżyserskie przeróbki, których Proyas dokonał w 2008 roku, dały mu jeszcze większą siłę oddziaływania.
MROCZNE MIASTO | reżyseria: Alex Proyas | dystrybucja: Galapagos
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zobacz
|