Rozmawialiśmy na temat scenariusza z kilkoma poważnymi osobami – zdradza były perkusista formacji, Matt Sorum. – Rockandrollowe filmy zawsze są słabe, gdybyśmy jednak kręcili biografię GN'R, byłaby inna.

Reklama

Można podczepiać zespół pod hair metal, ale to od początku było coś innego – tłumaczy bębniarz. – Inna energia, mroczna strona. To wszystko świetnie wypadłoby w filmie.

Zespół, którego liderem i jedynym oryginalnym członkiem pozostaje charyzmatyczny i chimeryczny Axl Rose ma na koncie sześć studyjnych wydawnictw, w tym doskonale przyjęte przez fanów i krytyków "Appetite for Destruction" (1987) oraz "Use Your Illusion I & II" (1991). Muzycy bandu nieraz uwikłani byli w skandale, a narkotyki oraz alkohol były przez wiele lat nieodłączną częścią ich życia. W miniony weekend zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

Guns N' Roses zagra 11 lipca na Stadionie Miejskim w Rybniku. Bilety dostępne są w cenach 99, 199 i 250 złotych (murawa boiska), 270 złotych (trybuny), 690 złotych (VIP).