Już od dłuższego czasu przygotowywana jest filmowa biografia słynnej aktorki i piosenkarki. Obraz powstanie na kanwie książki "Get Happy: The Life of Judy Garland" Geralda Clarke'a. Powieść przedstawia trudne losy gwiazdy, jej zmagania w życiu osobistym i konflikty w pracodawcami i rodziną.

Reklama

Judy Garland, której prawdziwe nazwisko brzmiało Frances Gumm, przyszła na świat w roku 1922. Aktorka i piosenkarka rozpoczęła karierę jako nastolatka, a popularność zdobyła w roku 1939 dzięki roli Dorotki w filmie "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Pozycję gwiazdy w Hollywood ugruntował obrazy takie, jak "Narodziny gwiazdy" George'a Cukora czy "Spotkamy się w St. Louis" i "Pirat" w reżyserii Vincentego Minnellego.

Garland i Minelli byli małżeństwem i doczekali się wspólnie córki, Lizy Minelli. Sława okazała się mieć destrukcyjny wpływ na życie gwiazdy. Aktorka zmagała się z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i środków nasennych. Zmarła w roku 1969 w tajemniczych okolicznościach.

Film o Judy Garland zrealizowany zostanie pod szyldem wytwórni Weinstein Co. W roli głównej pojawi się Anne Hathaway. Producenci zaproponowali reżyserię dzieła Darrenowi Aronofsky'emu, ale ten nie jest zainteresowany projektem. Ostatnim filmem w dorobku Aronofsky'ego pozostaje thriller "Czarny łabędź". Obecnie przygotowuje się do epickiego, biblijnego dzieła "Noah". Zdjęcia do filmu powstaną latem tego roku.