Autorką czerwonej sukni i malutkiego czarnego kapelusika, który założyła Helena Bonham Carter, jest brytyjska projektantka Vivienne Westwood. Trudno wyobrazić sobie bardziej zgrany duet niż Bonham Carter i Westwood – obie lubią szokować, nic nie robią sobie z konwenansów, a teraz łączy je także tytuł szlachecki. Vivienne Westwood tytuł Oficera Orderu (OBE) otrzymała już w 2006 roku.

Reklama

Wizyta na dworze królowej nie powinna być dla Heleny Bonham Carter stresem – w końcu nie tak dawno temu miała okazję wcielić się w rolę matki Elżbiety II w filmie "Jak zostać królem". Za tę rolę otrzymała w 2011 roku nagrodę BAFTA, a także nominację do Oscara. Sam film musiał bardzo przypaść do gustu brytyjskiej królowej, ponieważ na początku roku orderem CBE uhonorowała także odtwórce króla Jerzego VI – Colina Firtha.

Podczas uroczystości w Pałacu Buckingham Bonham Carter towarzyszyli: jej partner – amerykański reżyser Tim Burton, matka, a także dwójka dzieci. Aktorka powiedziała dziennikarzom, że był to dla niej "bardzo szczególny dzień".