Prace nad filmem już się rozpoczęły. Grazer i Howard zaprosili do producenckiej współpracy scenarzystę "Star Treka" Alexa Kurtzmana oraz Roberto Orciego. Nad scenariuszem zasiadł już Lee Patterson.

W "Opowieści o złodzieju ciał" pogrążony w depresji Lestat poluje na Florydzie na seryjnego zabójcę znanego jako Dusiciel z Zaułków. Niespodziewanie na jego drodze staje Raglan James i składa mu kuszącą propozycję. Książę wampirów odda mu swe ciało, w zamian zaś otrzyma ciało śmiertelnika i szansę powrotu między zwykłych ludzi. Lestat, wbrew radom Louisa, zgadza się. Wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie znieść przemiany, jednak Raglan James, złodziej ciał, nie dotrzymuje umowy i znika z jego dotychczasową powłoką. Opuszczony przez przyjaciół Lestat musi sam szukać rozwiązania.

Reklama

Postać Lestata stała się słynna w kinie za sprawą Toma Cruise'a, który wcielił się w niego w "Wywiadzie z wampirem". W "Królowej potępionych" zagrał go Stuart Townsend, ale nie odniósł już tak dużego sukcesu. Bohater przewija się przez cykl "Kroniki wampirów", który Anne Rice pisała w latach 1976 - 2003.

AKPA