"Czysta krew" to opowieść o świecie, w którym obok zwykłych śmiertelników żyją istoty pozaludzkie, w tym wampiry i wilkołaki. Dzięki opracowaniu receptury sztucznej krwi wampiry nie muszą traktować ludzi, jako źródła pożywienia. Głównym wątkiem serialu jest romans między słyszącą myśli innych ludzi kelnerką Snookie Stackhouse(Anna Pacquin) i 173-letnim wampirem Billem Comptonem ( Stephen Moyer).

Reklama

Joe Manganiello, uznany przez magazyn "People" za jednego z najseksowniejszych żyjących mężczyzn, gra serialowego wilkołaka - Alcidae'a Hervaux. Jak mówił podczas środowej konferencji prasowej w Warszawie, ta rola była mu przeznaczona od dzieciństwa.

"Gdy byłem małym chłopcem, zakonnice, u których się uczyłem powiedziały mi, że jeśli czegoś się bardzo mocno pragnie i poprosi się o to Boga, to spełni nasze życzenie. A ja byłem zafascynowany wilkołakami! Codziennie chodziłem do kościoła i modliłem się do Boga, aby zamienił mnie w jednego. 25 lat później moje marzenie się spełniło - zamieniam się w wilkołaka codziennie w 'Czystej krwi'" - opowiadał Manganiello.

Aktor podkreślał, że choć "Czysta krew" pełna jest wymyślnych stworów, jak wilkołaki, czy wampiry, serial nie jest pozbawiony głębszego znaczenia i odwołuje się on zarówno do historii Stanów Zjednoczonych, jak i bieżących problemów.

"Akcja serialu rozgrywa się na Południu, czyli w konserwatywnej części kraju. To tam panowało niewolnictwo i to tam homoseksualiści muszą walczyć o prawo do zawierania małżeństw. W 'Czystej krwi' nasi bohaterowie również walczą o prawo do miłości - tej pomiędzy wampirami, czy wilkołakami, a ludźmi. Postacie pozaludzkie w serialu reprezentują również zwierzęcą stronę ludzkiej natury" - mówił aktor.

Joe Manganiello zapowiedział, że nowy sezon zaskoczy wszystkich sympatyków serialu. W "Czystej krwi" pojawią się wiedźmy, które dużo zamieszają w fabule. Ponadto powstanie poważny konflikt pomiędzy wilkołakami a "shapeshifters", czyli istotami mającymi zdolność zmieniana swoich kształtów.

Polska premiera telewizyjna czwartego sezonu "Czystej krwi" w stacji HBO planowana jest na październik. Aktualnie serial dostępny jest w HBO GO.