• Kali na planie filmu "Proceder"; Fot. Tomasz Ozdoba - Global Studio
  1
  1
  "Proceder" to tytuł debiutanckiej płyty (2009) warszawskiego rapera Tomasza Chady, który zmarł w marcu tego roku. To także tytuł filmu opartego na wątkach z biografii tego niezwykle popularnego na scenie hip-hopowej muzyka.
 • Damian Nenow
  2
  20
  „Jeszcze dzień życia” Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente to koprodukcja pięciu państw i unikatowe połączenie pełnometrażowego filmu animowanego z dokumentem. Opowieść o wybitnym reporterze Ryszardzie Kapuścińskim podbiła serca widzów podczas MFF w Cannes. Teraz film znalazł się w gronie czterech pełnometrażowych animacji nominowanych do europejskiego „Oscara” – Europejskiej Nagrody Filmowej.
 • Daniel Craig jako James Bond
  14
  21
  Po internecie roznosi się sondaż magazynu "The Hollywood Reporter", który zapytał badanych o potencjalne nowe wersje słynnego agenta 007.
 • Kadr z filmu "Król Lew". Premiera 19 lipca 2019 roku
  3
  2
  Są ponoć tacy, którzy narzekają na to, jak wygląda "Król Lew" sprzed lat. Nowa animacja Disneya nie powinna nikogo rozczarować. Premiera w lipcu - mamy zwiastun!
 • Marek i Michał Koterscy
  Twórcy kina - Czech Jan Svankmajer oraz Marek Koterski będą bohaterami 21. edycji przeglądu Kino na Granicy, która wiosną przyszłego roku odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie – podali w czwartek organizatorzy. Kinomani zobaczą najważniejsze ich filmy.
 • Kadr z filmu "Autsajder"
  1
  Nominowany do Konkursu Głównego 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni filmu "Autsajder" opowiada historię artysty Franka, którego ideały wystawione zostają na próbę. Odtwórcą roli jest Łukasz Sikora. Na początku filmu jego bohater mówi: "Życie mnie nie interesuje", skupia się na sztuce i miłości, a polityka wydaje się go nie dotyczyć. Młody buntownik oskarżony zostaje jednak o współpracę z opozycją, a liczne przesłuchania i areszt zmieniają jego poglądy
 • "Diablo. Wyścig o wszystko" w kinach od 18 stycznia 2019 roku
  6
  "Diablo. Wyścig o wszystko" przedstawiany jest przez dystrybutora jako "najbardziej rozpędzony przebój kinowy 2019 roku, który z pewnością zadowoli wszystkich miłośników hitowych filmów z Vinem Dieselem i spółką". Ma to być opowieść o młodym chłopaku, który trafia w sam środek gangsterskiego piekła nielegalnych wyścigów samochodowych. Świata, gdzie gra się wyłącznie o najwyższe stawki, a każda zła decyzja może być tą ostatnią. W obsadzie znaleźli się: Tomasz Włosok, Mikołaj Roznerski, Karolina Szymczak, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patricia Kazadi oraz Agnieszka Włodarczyk. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: „Królowa Polskiego Driftu” Karolina Pilarczyk – nagradzana uczestniczka międzynarodowych wyścigów samochodowych oraz Marcin „Różal” Różalski – popularny zawodnik KSW, mistrz wagi ciężkiej z 2017 roku. Reżyserem filmu jest Michał Otłowski – twórca nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni "Jezioraka" oraz serialu "Diagnoza". Współpracuje z nim Daniel Markowicz, reżyser reklamowy i supervisor efektów specjalnych w wielu produkcjach. Oto zdjęcia z filmu, który do kin trafi 18 stycznia 2019 roku.
 • Kadr z filmu "Planeta Singli 2"
  4
  1
  Ponad milion Polaków obejrzało „Planetę Singli 2”, czyli drugą część kinowego hitu sprzed dwóch lat z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą.
 • Witold Sobociński
  Na niebywały talent Witolda Sobocińskiego składały się niesłychana inwencja, z jaką podchodził do zdjęć, pasja i wyczucie stylu - powiedział PAP reżyser Krzysztof Zanussi, wspominając zmarłego wybitnego operatora, autora zdjęć m.in. do Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy i "Frantic" Romana Polańskiego.
 • Kadr z filmu: "Diabeł: inkarnacja"
  6
  Szokujące egzorcyzmy wymykają się spod kontroli, w wyniku czego młoda kobieta umiera. Kilka miesięcy później Megan Reed (Shay Mitchell), pracująca na nocnej zmianie w kostnicy, otrzymuje zniekształcone zwłoki zmarłej. To dopiero początek horroru "Diabeł: inkarnacja"
 • Witold Sobociński
  25
  Nie ma Polaka, który nie znał by jego zdjęć. Jego pracę doceniano też zagranicę. Witold Sobociński, jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych zmarł w poniedziałek, 19 listopada, w Konstancinie-Jeziornej.
 • Tomasz Kot i Joanna Kulig w filmie "Zimna wojna"
  9
  1 tys.
  Film Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna", który kandyduje w tym roku do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, otrzymał w piątek nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) na 29 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie.