Smarzowski: Gdyby palenie na stosie było jeszcze dozwolone, to już byłbym kupką popiołu

Jednym z powodów, dla których zrobiłem ten film, jest to, że od jakiegoś czasu czułem się i czuję osaczony Kościołem – mówi w rozmowie z tygodnikiem "Polityka" Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Kler".

wróć do artykułu
  • ~starzec z gór
    (2018-10-03 16:13)
    Kupką już jest. Ale nie popiołu... Nienawiść do Kościoła to jest patent na kasę.
  • ~łi pipul
    (2018-10-03 16:46)
    gdybyś Pan znał historię, Panie reżyserze, to wiedziałbyś, że palenie na stosie to raczej nie specjalizacja Kościoła Katolickiego tylko reformacji... luteranie, kalwiniści i wyznawcy innych reformacyjnych odłamów spalili w XVI - XVIII wieku 2-3 krotnie więcej ludzi niż katolicy...tak obliczają historycy epoki nowożytnej..., jeśli chodzi o Polskę, to najwięcej stosów spłonęło na Śląsku i Pomorzu, które w tamtym czasie polskie oczywiście nie były...
  • ~www
    (2018-10-03 16:15)
    OJ długo to była ukrywana prawda!
  • ~Marek
    (2018-10-03 16:26)
    A gdyby mordowanie księży i palenie kościołów było dopuszczalne jak w czasie rewolucji francuskiej i komuny paryskiej, pewnie by się już to działo a Smarzewski szedłby na czele Jakobińskiej tłuszczy ( przepraszam za podobny poziom jaki zaprezentował pan reżyser)
  • ~ot co
    (2018-10-03 15:43)
    Nikt NIE lubi niewygodnej prawdy
  • ~katofoby do piekła
    (2018-10-03 19:16)
    I taj już niedługo będziesz .. s t a r y d z i a d u ... pa, pa,pa
  • ~Dama Pik
    (2018-10-03 17:38)
    ale się obrońców kleru ujawniło.
  • ~volver
    (2018-10-03 15:48)
    Wojtek ma dosc spaczona wizje swiata gdyby nie chrzest dalej bysmy byli analfabetami
  • ~Jurek
    (2018-10-03 16:10)
    On już jest kupką tylko taką artystyczną, w którą Wojewódzki wtykał flagę.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-10-03 16:21)
    Wojtek nie pochlebiaj sobie, kupką g..a byłbyś co najwyżej.
  • ~Kras.
    (2018-10-03 16:11)
    Głupiś Smarzowski. Historii nie znasz, swoją teorię opierasz na pomówieniach.
  • ~Ben
    (2018-10-03 16:19)
    Panie smarzowski tęskni pan do czasów sowietów i zabijania księży emigrują pan na Kubę . Tam będą dobrzy komuniści zamiast złych polskich księży. Będzie pan w ateistycznym raju.
  • ~joanka
    (2018-10-03 16:07)
    kolejny pluszowy cierpiętnik. film, jak film.
  • ~ww
    (2018-10-03 20:52)
    czekamy na film ,,ISLAM
  • ~padrino
    (2018-10-03 16:13)
    Nie trzeba stosu. Jerzy Urban po premierze filmu strojąc się w piórka "ojca chrzestnego" powiedział, że w filmie dostrzegł "kawał swojej roboty". I to jest "spopielenie" . Totalne
  • ~Doc
    (2018-10-03 19:14)
    Tylko, że Kler jakoś średnio interesuje się Twoim filmem więc kto miałby Cię spalić?
  • ~też, ma wymagania:))
    (2018-10-03 16:32)
    I bez palenia, jesteś kupą. Ogniska się mu jeszcze zachciewa:)
  • ~Katol.
    (2018-10-03 17:39)
    Jeden problem Panie Smarzowski. To nie katolicy palili na stosach...
  • ~Bartosz
    (2018-10-03 16:59)
    Chłopie ty masz jakiś dziwny obraz w oczodołach. Stworzyłeś propagandowy gniot dla oglądanie, którego szkoda czasu. Usiłujesz się stroić w szaty męczennika tylko za co to męczeństwo, za tego gniota zwanego filmem w którym wykorzystałeś najlepsze wzorce faszystowskie i komunistyczne ktoś bardziej nerwowy co najwyżej osmarka ci buty.
  • ~Troskliwy
    (2018-10-03 18:26)
    Urban, oprawcy z IV departamentu MSW, nieznani zabójcy księży radośnie przyjęli prezent jakim stał się ten nieobiektywny, antyreligijny gniot

Może zainteresować Cię też: