"Green Lantern" (USA, reż. Martin Campbell) to pełna efektów specjalnych ekranizacja popularnego komiksu – opowieści o Korpusie Green Lantern, czyli wojownikach, którzy walczą o międzygalaktyczny porządek we wszechświecie. Każdy z nich nosi pierścień obdarzający nadzwyczajnymi mocami.

Wojownik grany przez Reynoldsa, zanim stał się superbohaterem, nazywał się Hal Jordan i był pilotem w siłach powietrznych USA.

"Postać Green Lantern ma już ponad 70 lat. W 1940 r. bohater pojawił się w komiksach wydawnictwa All-American Comics i od tamtego czasu ewoluował. Korpus Green Lantern jest federacją przypisaną do policji – 3600 sektorów we wszechświecie, nadzorowanych przez starożytną rasę nieśmiertelnych zwanych Strażnikami, którzy mieszkają na planecie Oa" – przypominają twórcy filmu.

Większość członków Korpusu Green Lantern to kosmici, ale w publikacjach DC Comics pojawiło się także sześciu ziemskich członków Korpusu: Alan Scott, Hal Jordan, Guy Gardner, John Stewart, Kyle Raynor i Jade. Hal jest prawdopodobnie najpopularniejszy z nich wszystkich. Postać Jordana "powołali do życia" w 1959 r. pisarz John Broome oraz ilustrator Gil Kane.

W filmie Campbella Jordan, jako Zielona Latarnia, walczy ze złoczyńcą Parallaxem, który zagraża układowi sił we wszechświecie.

Urodzony w 1943 r. Nowej Zelandii Martin Campbell wyreżyserował m.in. filmy o Bondzie "GoldenEye" (1995) i "Casino Royale" (2006) oraz "Maskę Zorro" (1998) z Antonio Banderasem.