Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Orły 2015 wręczone! Oto zdobywcy Polskich Nagród Filmowych [ZDJĘCIA]

3 marca 2015, 09:10
Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego otrzymał także nagrodę publiczności i nagrodę dla najlepszego reżysera. Orłem nagrodzono wspaniałego w roli profesora Zbigniewa Religi – Tomasza Kota
Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego otrzymał także nagrodę publiczności i nagrodę dla najlepszego reżysera. Orłem nagrodzono wspaniałego w roli profesora Zbigniewa Religi – Tomasza Kota / PAP / Tomasz Gzell
Orły 2015 zostały wręczone. Największym zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Opowieść o profesorze Zbigniewie Relidze zdobyła 7 nagród, w tym za najlepszy film. "Miasto 44" Jana Komasy otrzymało 4 Orły, a "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego, nominowany łącznie w 11 kategoriach, dostał tylko jedną statuetkę.
Reklama
Reklama
Tematy:
Jan Komasa Polskie Nagrody Filmowe Krzysztof Magowski Maja Ostaszewska lukasz palkowski Jack Strong Orły 2015 Miasto 44 Bogowie Zofia Wichłacz Tomasz Kot
Reklama

Komentarze (6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • pisowski pisowiec
  2015-03-03 09:08
  Nie było nominacji dla Bronka Analfabety w buciorach na fotelu w Parlamencie Japonii? Film nosi tytuł "WSIogun".
  0
  zgłoś
 • asia
  2015-03-03 09:45
  ciągle te same gęby wygrywaja. Zakneblowali mlodzych dokładnie. Klika trzyma sie mocno.
  0
  zgłoś
 • Polskie kino.
  2015-03-03 12:10
  Gdyby Tomasz Kot był Amerykaninem , jego talent byłby podziwiany na calym
  świecie. Niestety to dotyczy wszystkich polskich aktorów.
  Aktor potrafił stworzyć wielkie kreacje w tak różnych filmach , jak Erratum, ,,Bogowie", czy w filmie o Riedlu ,legendarnym muzyku z zespołu ,,Dżem".
  Na marginesie pragnę zanotować dobry gust i świetne kreacje polskich aktorek-
  było elegancko i z umiarem, odpowiednio do uroczystości zorganizowanej w Teatrze Polskim.
  Natomiast umiaru zabrakło organizatorom, którzy wprowadzili do imprezy politagitkę na temat Ukrainy, ni z gruszki ni z pietruszki, jak obowiązkowa prasówka dla załogi w czasach PRL.
  0
  zgłoś
 • trt
  2015-03-03 17:43
  Takich kotów w PRL było na pęczki. Znakomitych aktorów którzy mieszkali w blokach i jeździli maluchami. Poza tem gość jest patologicznie wysoki.
  0
  zgłoś
 • gosciu
  2015-03-03 18:05
  Gdyby T.Kot byl innego eyznania,nie zdobylby nawet 4 miejsca.
  0
  zgłoś
 • Inka
  2015-03-03 20:25
  Czy warto było poświęcić cały czas dany Torbickiej na wyszydzanie tych widzów, którym nie podobała się Ida. Jednym się podoba Kaśka, innym Maryśka, co w tym nowego i co w tym dziwnego? Takie było, jest i będzie kino. Trzeba było być aż tak poprawnym? Mocno szkoda, bo gala powinna być uroczystością dla wszystkich ludzi kina, a nie tylko dla wybranych. Ci którym Ida nie przypadła, też tworzą filmy, też są ludźmi kina, też są w takim dniu ważni, cenni, warci uwagi i szacunku. Wstyd Pani Torbicka, wstyd. To był ze strony pani Torbickiej zbędny element w świętowaniu, które powinno przebiegać i wyglądać zdecydowanie bardziej pluralistycznie. Flmy które muszą się podobać, to już podobno historia. Jak niestyty można w przypadku Idy dostrzec, wraz z putinem ze wschodu wracają stare zwyczaje. Film po lini władzy musi się podobać i już, a przeciwników wykpimy, wyszydzimy, ośmieszymy... Wstyd Pani Torbicka, wstyd. Ludźmi kina są nie tylko ci ludzie, z którymi zgadza się pani grono znajomych.
  0
  zgłoś
Reklama

Zobacz więcej

Reklama