"The Danish Girl" będzie biografią żyjącego w pierwszej połowie XX wieku duńskiego malarza Einara Mogensena Wegenera. Pewnego razu jego żona Gerda Gottlieb poprosiła, by zastąpił nieobecną modelkę i zapozował do portretu. Einar ubrał rajstopy i buty na obcasie...

Reklama

Pierwszą operację zmiany płci przeszedł w 1930 roku, wywołując ogromną sensację. Król Danii anulował małżeństwo Wegenerów, a żona porzuciła Einara na rzecz pilota i dyplomaty. Duńczyk zdołał wymusić legalną zmianę tożsamości i stał się Lili Elbe. Przechodził(a) jeszcze kilka skomplikowanych operacji, które w rezultacie doprowadziły do jego(jej) śmierci zaledwie rok później.

Te aktorki dla sławy zmieniły płeć >>>

Pierwotnie życiową partnerkę Einera miała zagrać Charlize Theron. Wydawało się, że po "Monsterze" skomplikowane psychologicznie role nie są jej straszne. Jednak zmieniła zdanie. Z projektu wycofał się także reżyser Anand Tucker, którego mogliśmy poznać jako producenta "Dziewczyny z perłą". Zastąpi go Szwed Tomas Alfredson ("Pozwól mi wejść"). Kidman będzie jednym z producentów "The Danish Girl".

Premiera filmu planowana jest na rok 2011.