Nową rolę Stallone kwitował przerażająco: "To jest Twój najgorszy koszmar, walczysz ze swoim prymitywnym "ja", które ma dużo więcej przebiegłości i siły niż kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić". Reżyserowany przez Stallone'a obraz "Rambo V: The Savage Hunt" będzie adaptacją powieści "Hunter" Jamesa Byrona Hugginsa. John Rambo zastąpi postać Nathaniela Huntera, który wyrusza z wojskową misją za koło podbiegunowe.

Zadaniem bohatera jest pokonanie bestii dziesiątkującej pracujących na Arktyce badaczy i strażników. By pokonać potwora, Rambo będzie musiał odwołać się do własnych najdzikszych instynktów.

Tak Sylvester Stallone opowiada o "Rambo 5" [audio] >>>

"To już nie jest >uniwersalny żołnierz< - wyjaśnia Stallone. - To dzika bestia. Połączenie furii, intelektu i niezmąconego szaleństwa. Powrót do czasu, zanim człowiek stał się człowiekiem. To, co z czym się styka jest wyobrażonym koszmarem każdego. [Rambo] będzie walczył z dziką bestią, która jest przebiegła, inteligentna i ma wolę życia, równowającą się tylko samemu Rambo. (...) To jest jak walka świadomego człowieka z jego przyczajoną podświadomością".