Film "Serge Gainsbourg (vie heroique)” będzie reżyserskim debiutem Joanna Sfara, autora komiksowego cyklu "Kot rabina". Opowieść rozpocznie się w 1940 roku, gdy przyszły idol Francuzów nazywał się jeszcze Lucien Ginsburg i groziła mu deportacja do hitlerowskiego obozu zagłady.

Rolę tytułową zagra Eric Elmosnino. W postać Brigitte Bardot wcieli się modelka Laetitia Casta, której największym aktorskim osiągnięciem jest jak dotąd występ w komedii "Asterix i Obelix kontra Cezar”. Mylene Jampanoi ("Córka botanika") zagra czwartą i ostatnią żonę Gainsbourga, Bambou. Anna Mouglalis pojawi się zaś na ekranie jako gwiazda francuskiej piosenki Juliette Greco.

Film będzie realizowany w wersji francuskojęzycznej, co dobrze świadczy o realizmie producentów. Poza ojczyzną Serge Gainsbourg jest bowiem znany wyłącznie jako autor i współwykonawca skandalizującego przeboju "Je t'aime... moi non plus" oraz ojciec piosenkarki i aktorki Charlotte Gainsbourg. Zdjęcia rozpoczną się w styczniu, premiera filmu jest planowana na rok 2010.