Scenariusz napisał 28-letni Tomasz Wasilewski, który chce też film wyreżyserować. W rolach głównych wystąpią aktorzy z Wrocławia. Rozdartego uczuciowo Kubę zagra Szymon Czacki, atrakcyjnego Michała - Tomasz Tyndyk. W postać Sylwii wcieli się Agata Buzek. Jako mamy zakochanych młodzieńców zgodziły się wystąpić Krystyna Janda i Ewa Kasprzyk.

Reklama

"To będzie dramat psychologiczny. Kameralny, ale choćby już z racji obsady adresowany do szerokiej publiczności" - wyznał Tomasz Wasilewski portalowi plejada.pl. "Nie chcemy robić kina jedynie o problemie społecznym, jakim jest nietolerancja. Interesują nas ludzkie uczucia, związki i emocjonalność" - dodał kandydat na polskiego Anga Lee.

Opiekunem artystycznym "Płynących wieżowców" jest Małgorzata Szumowska. Wasilewski był jej asystentem podczas kręcenia polsko-niemieckiego filmu "33 sceny z życia", który będzie miał premierę na wrześniowym festiwalu w Toronto. Zdjęcia do "Płynących wieżowców" rozpoczną się jesienią tego roku lub wiosną przyszłego. Obraz ma już swojego dystrybutora, którym jest firma Vivarto.