W kinie Atom we Wrocławiu, Klubie Filmowym w Gdyni i Metalowcu w mieście Kraśnik widzowie będą mogli zobaczyć m.in. "Dil To Pagal Hai" (Serce Jest Szalone) z 1997 roku - film o trudach poszukiwania prawdziwej miłości. Na ekranach wyświetlany będzie także obraz "Saathia", opowiadający o miłości dwojga młodych ludzi, która musi przezwyciężyć różnice klasowe i finansowe tarapaty.

W czasie "Hello Bollywood" pokazywany jest także film "Mohabbatein" (Historie Miłosne) z 2000 roku o dwóch różnych sposobach pojmowania miłości. Ziarno tragedii wprowadza na ekrany film "Black", o ciężkim losie głuchej, niemej i niewidomej dziewczyny.

Reklama

Na festiwalu jednak zdecydowanie króluje miłość. O niej opowiadają także: "Saptapadi" (Siedem Przyrzeczeń) i "Anjaam" o miłosnym trójkącie w chmurach - pasażer-stewardessa-pilot.

Jak zapewniają organizatorzy, obok najgłośniejszych produkcji Bollywood prezentowane będą także filmy pochodzące z Kollywod (tamilskie), Tollywood (Telugu oraz bengalskie) oraz z Assamu, Gujaratu, Karnataki, Kerali, Orissa i Punjabu. To cenna okazja, by zakosztować nieznanego owocu. Polecamy!