W związku z finansowymi problemami spowodowanymi kosztownym leczeniem synka, czteroosobowa familia przenosi się z miasta na wielką, złowrogo się prezentującą farmę w Północnej Dakocie. Dach monumentalnego domu okupują ptaki, które od samego początku dają przybyszom dziwne znaki. To, co chciały powiedzieć, pojmie wkrótce córka gospodarzy Jess - rezolutna i buntownicza nastolatka, która zacznie dostrzegać w swym domu działanie sił nadprzyrodzonych.

Także jej trzyletni braciszek widzi chadzające po domu rozkładające się ciała, które nie pokazują się dorosłym członkom rodziny.

Bohater "Magnolii" Paula Thomasa Andersona powtarzał: "Nie należy mylić dzieci z aniołami". Twórcy "Posłańców" tej prawdy nie przyjmują i czynią swych młodych bohaterów pośrednikami między światem racjonalności ucieleśnianej przez rodziców, a metafizyczną rzeczywistością duchów. Zabieg to z ducha romantyczny. I taki też mógłby być film reżyserów z Hong Kongu, Oxide Panga Chuna i Danny’ego Panga, jednak ci wybrali wariant sztampowego hollywoodzkiego horroru o nawiedzonym domu, unoszącym się nad nim cieniu dawnej zbrodni i tajemniczym mężczyźnie o demoniczno-psychopatycznej naturze.

Oczywiście nie mogło tu zabraknąć latających siekier, szału w rozedrganych oczach Johna Corbetta i pocieszającej opowieści o tym, że w rodzinnych relacjach tkwi wielka siła. Bo oprócz tradycyjnych chwytów znanych z różnej maści horrorów, twórcy "Posłańców" przywołują motyw czarnej owcy, która odkupuje swe winy, ratując bliskich i niosc ukojenie duchom tragicznie zmarłych poprzednich mieszkańców farmy.

Film azjatyckich braci zawiedzie więc miłośników kinowej grozy. "Posłańcy" są bowiem doskonałym dowodem na to, że sam sztafaż przynależny horrorowi nie wystarczy do straszenia widza, trzeba jeszcze z elementów układanki stworzyć przekonującą całość. Tymczasem u Chuna i Panga nie wiadomo, co miałoby nas straszyć - spacerujące po ścianach duchy, uparcie sobie pokrakujące ptaszyska czy podejrzanie wyglądający przybysz znikąd, z którym zarówno pierwsze jak i drugie toczą osobisty pojedynek.


POSŁAŃCY
USA/Kanada 2007; Reżyseria: Oxide Pang Chun , Danny Pang; Obsada: Kristen Stewart, Dylan McDermott, Penelope Ann Miller, John Corbett;
Dystrybucja: SPI; Czas: 84 min.