Muzyk gra u boku takich aktorów, jak Imogen Poots, Hayley Atwell, Ashley Charles i Ruth Negga. Scenariusz wyszedł spod pióra Johna Ridleya, laureata Oscara za "Zniewolonego". Twórca stanął również za kamerą.

Reklama

"All Is By My Side" opowiada zarówno o muzyce Hendriksa, jak i o czasach, w których żył. Obraz pokazywany był już na wielu festiwalach, w tym w Toronto, Sztokholmie i Seattle. W sierpniu trafi na ekrany w Wielkiej Brytanii, a we wrześniu w USA.

W Hollywood powstaje również inny dramat o twórcy "Purple Haze". W maju ogłoszono przygotowania do realizacji obrazu "Jimi" (znanego wcześniej jako "Crosstown Traffic"). Reżyserią zajmie się Ol Parker, a w głównego bohatera wcieli się Anthony Mackie. Żona Parkera, Thandie Newton, zagra żonę Hendriksa, a Noomi Rapace prawdopodobnie sportretuje jego byłą dziewczynę, Kathy Etchingham.

Jimi Hendrix uważany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów. Rozwijając nowatorskie techniki gry na instrumencie oraz eksperymentując z szeroką gamą brzmień, przyczynił się do rozwoju gry na gitarze elektrycznej. Wydawszy zaledwie trzy albumy studyjne, artysta zmarł w roku 1970 w wieku 27 lat.