Brett Ratner musiał zrezygnować ze stanowiska producenta gali ze względu na obraźliwe słowa, które wypowiedział kilka dni temu. W ślad za nim poszedł Eddie Murphy, który miał prowadzić galę. Amerykańska Akademia Filmowa znalazła już zastępcę Ratnera: będzie nim Brian Grazer. Nie wiadomo jednak, kto zostanie gospodarzem. Na Facebooku i Twitterze pojawiły się strony proponujące do tego zajęcia Muppety. Za zamieszaniem stoi najprawdopodobniej korporacja Disneya, do której należy telewizja ABC emitująca galę oscarową i która niedługo zaprezentuje w kinach film o Muppetach. Działanie marketingowe spodobało się jednak dziennikarzom filmowym.

Muppety mają także już swoją oscarową historię. W 1980 roku na gali pojawiła się osobiście Miss Piggy. Kermit śpiewał nominowaną do statuetki piosenkę "The Rainbow Connection". Muppety odwiedziły 54., 58. i 68. rozdanie Oscarów. Dziennikarze internetowi sądzą, iż nadszedł czas, aby powróciły.

84. gala rozdania Oscarów odbędzie się 26 lutego. Światowa premiera "The Muppets" już 23 listopada. W polskich kinach obraz zagości 27 stycznia 2012 roku. Film wyreżyserował James Bobin według scenariusza Jasona Segela i Nicholasa Stollera.