Listę nominowanych ogłosiła w poniedziałek Fundacja Kino, organizator konkursu. Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest od lat młodym polskim aktorom, którzy wyróżniają się wybitną indywidualnością. Aktorzy są honorowani za filmowe kreacje z ostatniego sezonu.

Reklama

W tym roku nominacje otrzymali: Roma Gąsiorowska – za rolę w filmie "Ki" w reżyserii Leszka Dawida, Jakub Gierszał – za rolę w filmie "Sala samobójców" Jana Komasy, Magdalena Czerwińska – za rolę w filmie "Kret" Rafaela Lewandowskiego, Magdalena Popławska – za rolę w filmie "Prosta historia o miłości" Arkadiusza Jakubika oraz Leszek Lichota, za rolę w filmie "Lincz" Krzysztofa Łukaszewicza.

Nazwisko tegorocznego laureata, wyłonionego spośród nominowanych, zostanie ogłoszone 7 listopada podczas gali w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie.

Pierwszym laureatem Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego był – w 1969 r. - Daniel Olbrychski. Wśród nagrodzonych w latach kolejnych znaleźli się m.in. Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krystyna Janda, Marcin Dorociński, Maciej Stuhr, Eryk Lubos.