Duvall to kolejne nazwisko ogłoszone w związku z najnowszą produkcją Toma Cruise'a. W filmie grają też Rosamund Pike, David Oyelowo, Richard Jenkins i Alexia Fast. "One Shot" jest adaptacją książki Lee Childa "Jeden strzał".

To dziewiąty tom serii, której bohaterem jest Jack Reacher, były żandarm wojskowy. Pewnego dnia na placu w Indianie padają strzały. Ginie pięć przypadkowych osób. Sprawca pozostawia za sobą wyraźny trop, którym podążają policjanci. Kryminalista James Barr zostaje szybko schwytany, jednak po aresztowaniu milczy. Dopiero po jakimś czasie, w rozmowie z adwokatem, prosi o spotkanie z Jackiem Reacherem.

Co łączy psychopatę Barra z Reacherem, twardzielem w wiecznej podróży? Do czasu, gdy Reacher przybywa do zakładu karnego, Barr zostaje pobity do nieprzytomności i zapomina, co wydarzyło się feralnego dnia. Reacher postanawia sam poskładać elementy układanki. W głównej roli pojawi się Tom Cruise. Rosamund Pike wcieli się w jego ukochaną, a David Oyelowo w detektywa prowadzącego dochodzenie w sprawie strzelaniny. Jenkins wystąpi jako prokurator oskarżający snajpera. Alexia Fast zagra młodą kobietę imieniem Sandy zamieszaną w całą sprawę.

Duvallowi, którego ostatnio mogliśmy oglądać w "Szalonym sercu", powierzono małą, acz znaczącą postać. Premiera planowana jest na 8 lutego 2013 roku.

Reżyseruje Christopher McQuarrie według scenariusza, który napisał razem z Lee Childem i Joshem Olsonem.