W drugim tygodniu w kinach, animowany przebój zarobił kolejne 22,1 miliona dolarów. Pierwszą nowością zestawienia jest "Moneyball" w reżyserii Bennetta Millera. Obraz, który przyniósł 20,6 miliona dolarów zysku i zajął drugie miejsce, powstał w oparciu o prawdziwą historię. Projekt opowiada o dyrektorze firmy Oakland A, który postanawia założyć klub baseballowy. Ponieważ ma jednak nietypowe metody spotyka się z wrogością ze strony środowiska. W filmie występują Brad Pitt, Johan Hill, Philip Seymour Hoffman, Robin Wright, Stephen Bishop, Kathryn Morris i Chris Pratt.

Reklama

Podium zamyka, z wynikiem gorszym zaledwie o 300 tysięcy dolarów, kolejny debiut tego weekendu – "Mój przyjaciel Delfin". Film przedstawia historię delfina, który wpada w sidła zastawione przez rybaków na kraby. W wyniku tego traci ogon. Ludzie postanawiają jednak skonstruować protezę dla zwierzęcia. Z kalekim ssakiem o imieniu Winter zaprzyjaźnia się mały chłopiec.

Oczko niżej znalazła się sensacja "Porwanie" z Taylorem Lautnerem i Lily Collins w rolach głównych. Grany przez gwiazdora "Zmierzchu" Nathan pewnego dnia odkrywa swoje zdjęcie na stronie internetowej poświęconej zaginionym osobom. W ciągu kilku sekund cały jego świat się wali, a wszystko w co do tej pory wierzył okazuje się kłamstwem. Ścigany przez policję, CIA i mafię musi odkryć swoją prawdziwą tożsamość. Dzieło wyreżyserowane przez Johna Singletona zarobiło 11,2 dolarów.

Ostatnia nowość weekendu to "Elita zabójców" z zyskiem 9,5 miliona dolarów i piątą lokatą. Dzieło zrealizowano na podstawie bestsellera "The Feathermen" Ranulpha Fiennesa. To historia byłych członków brytyjskich sił specjalnych, których tropem podążają płatni zabójcy pod wodzą niejakiego Spike'a (Clive Owen). Jason Statham wciela się w postać emerytowanego żołnierza marynarki wojennej, który powraca do pracy, aby uratować życie swego mentora (Robert De Niro).

1. "Król lew" - 29,3 miliona dolarów
2. "Moneyball" - 20,6 miliona dolarów
3. "Mój przyjaciel Delfin" - 20,3 miliona dolarów
4. "Porwanie" - 11,2 miliona dolarów
5. "Elita zabójców" - 9,5 miliona dolarów
6. "Contagion - epidemia strachu" - 8,56 miliona dolarów
7. "Drive" - 5,77 miliona dolarów
8. "Służące" - 4,4 miliona dolarów
9. "Straw Dogs" - 2,2 miliona dolarów
10. "Jak ona to robil" - 2 miliony dolarów