Posiadanie własnego śladu w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd, jest jednym z największych wyróżnień, jakiego może doczekać się artysta. "Pozostaje pytanie, czy powinienem zabrać ją do domu, czy zostawić tutaj?" - żartował Danny DeVito.

Tradycją jest, że osoba otrzymująca gwiazdę, odciska dłonie i stawia na niej odcisk swojego buta. DeVito zrobił to w trochę inny sposób. Ściągnął buty i skarpetki, a następnie pozostawił odcisk gołej stopy. Należy do niego gwiazda o numerze – 2445. Ceremonia była powiązana z wydaniem szóstego sezonu "U nas w Filadelfii", w którym aktor gra współwłaściciela baru.

Mierzący zaledwie 152 cm wzrostu Danny De Vito jest z wykształcenia fryzjerem, a pracę zaczynał w salonie kosmetycznym swojej siostry. Jako aktor zadebiutował na scenie w adaptacji powieści Kena Keseya "Lot nad kukułczym gniazdem". Popularność przyniosła mu rola w serialu komediowym "Taxi", za którą otrzymał Złoty Glob i nagrodę Emmy. Obecnie De Vito uznawany jest za jednego z najbardziej znaczących aktorów, reżyserów i producentów Hollywood.