Jak pisze "Fakt":

Reklama

Iza Miko od dawna marzyła o tym, by spróbować swoich sił poza kamerą i wyprodukować hollywoodzki film. Osiągnięcie tego celu nie było łatwe. Iza Miko musiała udowodnić, że ma zmysł do interesów. Producent odpowiada za finansową stronę filmu i zanim rozpoczną się zdjęcia, to właśnie on musi zdobyć potrzebny budżet. I to zazwyczaj niebagatelny.

W Hollywood, żeby można było zacząć mówić o realizacji film, trzeba mieć do dyspozycji co najmniej kilka milionów dolarów. Polce udało się jednak zdobyć tak dużą sumę. Iza wyprodukuje film "Yellow" w reżyserii nominowanego do Złotej Palmy Nicka Cassavetesa. Budżet tej produkcji wynosi obecnie 7 milionów dolarów.

– Część środków Iza wywalczyła od sponsorów, ale również zainwestowała własne pieniądze – zdradził nam menedżer Miko. W filmie zagrają m.in.: Sienna Miller oraz żona Antonio Banderasa, Melanie Griffith.

Zdjęcia już trwają, a film wejdzie na ekrany w 2012 roku. Jeśli "Yellow" odniesie sukces Iza może liczyć na poważne zyski. Gorzej jeśli film nie spodoba się widzom, wtedy Polka może bezpowrotnie stracić sporą sumkę.