W odróżnieniu od klasyka kina science fiction z Arnoldem Schwarzeneggerem, nowa wersja ma być bliższa książce Philipa K. Dicka, "Przypomnimy to panu hurtowo". Opowiadanie koncentruje się na postaci Quaila, słabo opłacanego pracownika, który marzy o wycieczce na Marsa. Jego jedyną szansą, aby znaleźć się na czerwonej planecie jest skorzystanie z usług przedsiębiorstwa Rekal, które umieści mu sztuczne wspomnienia z wyprawy. Kiedy jednak specjaliści z Rekal przeprowadzają zabieg implantacji wspomnień, okazuje się, że Quail na Marsie już był - w roli tajnego agenta. W roli głównej zobaczymy Colina Farrella. Czarny charakter zagra Bryan Cranston.

Reklama

W oryginalnym filmie z 1990 roku główne kobiece role, Lori i Meliny, zagrały odpowiednio Sharon Stone i Rachel Ticotin. Jessica Biel ubiega się o zagranie postaci Meliny. Jej rywalkami są Eva Mendes, Diane Kruger i Kate Bosworth.

Za kamerą stanie Len Wiseman. Za scenariusz odpowiadają Kurt Wilmer, James Vanderwilt i Mark Bomback. Produkuje Neal Moritz. Premiera filmu planowana jest na 3 sierpnia 2012 roku. Jessica Biel ostatnio wystąpiła w komedii "New Year's Eve".