Newspix / Barry Sweet
Reklama

Elizabeth Taylor w połowie lutego trafiła do szpitala w Los Angeles z objawami chronicznej niewydolności serca. Aktorka miała kłopoty z sercem od 2009 roku.

Taylor była znana ze swej urody, talentu aktorskiego, ale także wielu burzliwych małżeństw i romansów. Aktorka zdobyła dwa Oscary: w 1961 za rolę Glorii Wondrous w filmie "Butterfield 8" i w 1967 za rolę Marthy "Kto się boi Virginii Woolf?".

http://www.dailymotion.pl/video/xhrxpv_1997-elizabeth-taylor-remembered_lifestyle

Pierwszy kontakt z filmem miała już jako dziecko. 10-letnia Liz Taylor zagrała w filmie "There's One Born Every Minute". Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak grana rok później rola w filmie "Lassie wróć".

Już jako dorosła kobieta zagrała w dziesiątkach filmów. Była m.in. najbardziej znaną w dziejach filmu Kleopatrą. W filmie Josepha L. Mankiewicza z 963 roku grała u boku Richarda Burtona, z którym rok później wzięła ślub. Po dziesięciu latach związku para rozstała się, by ponownie się zejść w 1975 roku. Jednak i tym razem małżeństwo zakończyło się rozwodem. W sumie Elizabeth Taylor stawała na ślubnym kobiercu aż osiem razy.

http://www.dailymotion.pl/video/xhrybv_2001-liz-taylor-talks-diamonds_lifestyle

Elizabeth Taylor stworzyła mnóstwo niezapomnianych kreacji, była m.in. Marthą w "Kto się boi Virginii Woolf?" i Maggie Pollitt w filmie "Kotka na gorącym blaszanym dachu". Swą ostatnią rolę zagrała dziesięć lat temu w filmie "Wieczny blask".

Aktorka była także znana ze swej wielkiej przyjaźni z Michaelem Jacksonem. Aktorka zaciekle broniła muzyka, gdy spadły na niego oskarżenia o pedofilię.

http://www.dailymotion.pl/video/xhrybp_screen-legend-elizabeth-taylor-dies_lifestyle