„Jonah Hex” to ekranizacja popularnej serii komiksowej wydawnictwa DC Comics, w której główne role zagrali: nominowany do Oscara® Josh Brolin, nominowany do dwóch Oscarów John Malkovich, nominowany do nagrody BAFTA Michael Fassbender, nominowany do Oscara Michael Shannon, nominowany do nagrody BAFTA Wes Bentley i Megan Fox – jedna z najseksowniejszych kobiet świata. Film w Polsce ukazuje się tylko na Blu-Ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

Reklama

Podczas amerykańskiej Wojny Secesyjnej Jonah Hex (Josh Brolin) walczył po stronie Konfederatów. Niestety, jego wojenna „przygoda” skończyła się tragicznie. Okrutny oficer Quentin Turnbull (John Malkovich), którego syn zginął w wyniku niesubordynacji Jonaha, zabija żonę i syna Hexa, a jego samego okalecza i zostawia na prerii na pewną śmierć.Dzięki pomocy Indian i ich magicznych mocy Jonah Hex wraca do zdrowia. Jednak nie jest już takim samym człowiekiem jak wcześniej. W wyniku indiańskich zabiegów został obdarzony umiejętnością czasowego wskrzeszania zmarłych i komunikowania się z nimi – umiejętnością, która okaże się niezbędna w jego nowym fachu – łowcy nagród.


W chwytaniu i eliminowaniu przestępców jest tak dobry, że z jego usług postanawia skorzystać sam Prezydent (Aidan Quinn). Na jego polecenie Jonah Hex wyrusza w pościg za Quentinem Turnbullem, który nie porzucił marzeń o konfederacji i zamierza ponownie wzniecić wojnę domową.