Jak mówił prezydent Krakowa, miasto od dłuższego czasu stara się promować poprzez udostępnianie swoich plenerów do produkcji filmowych. Kręcone były tu polskie filmy i seriale a ostatnio stało się planem filmowym dla hinduskiego filmu akcji "Banita" ("Mujjahir"). "Kręcone były już tutaj rożne filmy, weszliśmy do Bollywood, teraz czas na Hollywood. Stąd prośba do pani Alicji Bachledy-Curuś o to, aby była taką forpocztą Krakowa w Hollywood" - mówił Majchrowski.

Aktorka dziękując za wyróżnienie powiedziała, że jest to dla niej bardzo ważna sprawa. "Kocham to miasto szczerze i bardzo się cieszę, że takie wyróżnienie mnie spotkało" - podkreśliła. Podczas briefingu prasowego padały pytania, czy spotkanie z Alicją Bachledą-Curuś nie jest częścią kampanii wyborczej Majchrowskiego, który ubiega się o ponowny wybór na prezydenta. Oboje stanowczo zaprzeczyli.

Jak tłumaczył Majchrowski środa to był jedyny termin, w którym aktorka mogła być w Krakowie. "Absolutnie bardzo proszę o nie traktowanie tego w kategoriach wyborczych" - zaznaczył prezydent. Z kolei Alicja Bachleda-Curuś mówiła, że sama w wyborach nie weźmie udziału, bo w niedzielę będzie już poza Krakowem.