Obraz przedstawia historię założenia portalu społecznościowego Facebook. Bohaterem opowieści jest Mark Zuckerberg, student Harvardu, który dorobił się na przedsięwzięciu fortuny. Niestety, aby zdobyć miliony internetowych "przyjaciół", Zuckerberg musiał zyskać również kilku wrogów. W obrazie wystąpili m.in. Jesse Eisenberg, Andrew Garfield i Justin Timberlake. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez weekend 23 miliony dolarów.

Reklama

Kolejną nowością tego tygodnia jest horror "Przypadek 39" z Renée Zellweger i Bradleyem Cooperem w rolach głównych. Bohaterką filmu jest pracownica opieki społecznej, która z rąk okrutnych rodziców wyrywa 10-letnią Lilith. Wkrótce jednak okazuje się, że dziewczynka nie jest tym, kim się wydaje. Pierwszy weekend w kinach przyniósł produkcji zysk w wysokości ponad 5 milionów dolarów. "Przypadek 39" uplasował się na siódmej pozycji box office.

Trzecim i ostatnim debiutantem notowania jest film "Pozwól mi wejść" Matta Reevesa, anglojęzyczny remake szwedzkiego horroru "Lat den rätte komma in". Bohaterem obrazu jest 12-letni Owen, chłopiec prześladowany przez silniejszych kolegów z klasy. Jego życie zmienia się wraz z pojawieniem dziwnej rówieśniczki, Abby, która wychodzi z domu tylko nocą i zawsze na boso. Owen szybko znajduje w niej oparcie. Wkrótce w okolicy dochodzi do serii tajemniczych morderstw. W rolach głównych wystąpili Chloe Moretz, Kodi Smit-McPhee, Richard Jenkins oraz Chris Browning. Projekt trafił na ósmą pozycję zestawienia z sumą ponad 5 milionów dolarów.

Oto top 10 amerykańskiego box office: 1. "Social Network" - 23 miliony dolarów 2. "Legendy sowiego królestwa. Strażnicy Ga'Hoole" - 10,8 miliona dolarów 3. "Wall Street: Pieniądz nie śpi" - 10,1 miliona dolarów 4. "Miasto złodziei" - 10 milionów dolarów 5. "Łatwa dziewczyna" - 7 milionów dolarów 6. "To znowu ty" - 5,5 miliona dolarów 7. "Przypadek 39" - 5,35 miliona dolarów 8. "Pozwól mi wejść" - 5,3 miliona dolarów 9. "Devil" - 3,6 miliona dolarów 10. "Zakochany wilczek 3D" - 3 miliony dolarów