Aktorska para współpracowała w 1994 na planie westernu "Maverick", a ostatnio także nad nowym filmem "The Beaver", który wyreżyserowała Foster. Gwiazda postanowiła wesprzeć przyjaciela w chwili, gdy w mediach trwa na niego nagonka po skandalu z udziałem jego byłej partnerki, Oksany Grigoriewej. Przypomnijmy, że Grigoriewa oskarżyła Gibsona o przemoc fizyczną i psychiczną.

Reklama

- Gdy kochasz swojego przyjaciela, nie opuszczasz go, kiedy ma problemy - poinformowała Foster. - Mel to niebywale utalentowany aktor i reżyser. Jego rola w filmie "The Beaver" jest bardzo poruszająca. Ale dla mnie liczy się to, że zawsze był i nadal jest moim prawdziwym przyjacielem. Mam nadzieję, że będę potrafiła mu pomóc przetrwać trudne czasy.

W dramacie "The Beaver" Gibson zagrał mężczyznę, który nie rozstaje się ze swoją pacynką-bobrem. Bohater traktuje noszonego na dłoni pluszaka jak przyjaciela, który potrafi odczuwać emocje. Data premiery filmu jest regularnie przesuwana na późniejszy termin, prawdopodobnie ze względu na problemy osobiste Gibsona.