„Książę Persji: Piaski czasu” to fantastyczna, utrzymana w duchu trylogii „Piraci z Karaibów”, pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji opowieść. Główny bohater, młody książę Dastan (Jake Gyllenhaal), zawiera porozumienie z tajemniczą księżniczką Taminą (Gemma Asterton) i razem wyruszają na wyprawę przeciwko złym siłom. Muszą powstrzymać tajemne moce i ocalić magiczny sztylet, uwalniający Piaski Czasu. Sztylet jest podarunkiem od bogów, który może odwrócić czas i zapewnić swojemu właścicielowi władzę nad światem.

Reklama

Główne role w tej pełnej spektakularnych efektów specjalnych produkcji zagrali Jake Gyllenhaal - nominowany do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową w filmie „Tajemnica Brokeback Mountain”, sir Ben Kingsley - nagrodzony Oscarem dla najlepszego aktora pierwszoplanowego w filmie „Gandhi” oraz Alfred Molina znany z takich produkcji jak „Spider-Man 2” i „Kod da Vinci) i Gemma Arterton („Starcie Tytanów”, „Quantum of Solace”).

Wyprodukowany przez Jerry'ego Bruckheimera (trylogia „Piraci z Karaibów”, „Skarb Narodów”) i wyreżyserowany przez Mike'a Newella („Harry Potter i Czara Ognia”) obraz „Książę Persji: Piaski czasu” wydany teraz na Blu-ray i DVD zawiera mnóstwo materiałów dodatkowych, które pozwolą widzom przeżyć niezwykłe, porywające przygody w mistycznej krainie Persji oraz poznać tajemnice kryjące się za poszczególnymi scenami filmu.

„Książę Persji: Piaski czasu” to film, w którym doświadczysz prawdziwej kinowej magii w domu, w szczególności w przypadku wydaniu na Blu-ray. Nieskazitelna jakość obrazu 1080p oraz najwyższa jakość dźwięku w formacie DTS-HD pozwoli w pełni cieszyć się zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi oraz dynamiczną akcją. Wydanie to, w porównaniu z DVD, jest bogatsze o materiał dodatkowy - niewykorzystaną scenę w filmie pt. „Głowy na tacach”.

Dodatki specjalne do filmu:

DVD:
• Tajemniczy świat: tworzenie „Księcia Persji” – odwiedziny planu filmowego oraz przyjrzenie się kulisom powstawania produkcji

BLU-RAY:
• Tajemniczy świat: tworzenie „Księcia Persji” – odwiedziny planu filmowego oraz przyjrzenie się kulisom powstawania produkcji
• Scena niewykorzystana – „Głowy na tacach”

Film ukaże się 10 września w cenie 54,99 zł za DVD i 99,99 zł Blu-ray.
Dystrybucja w Polsce: CD Projekt.