"Niepokój" to pomysł Patryka Yoki, scenarzysty serialu "Fala zbrodni" i prywatnie partnera życowego Agnieszki Dygant.

Reklama

Yoka debiutuje w fabule i dlatego zadbał o wyśmienitych współpracowników - za kamerą stanie Andrzej J. Jaroszewicz, autor zdjęć do m.in. filmów Andrzeja Żuławskiego "Diabeł" i przede wszystkim "Opętanie".

Agnieszka Dygant w "Niepokoju" zagra główną rolę - wcieli się w postać trzydziestoparoletniej kobiety, która po rozstaniu z partnerem spotyka na swej drodze kolejnego mężczyznę - wtedy jej życie całkowicie się zmienia, jest pełne dziwnych, niewytłumaczalnych i oczywiście przerażających sytuacji.

Film rozgrywa się współcześnie, w jednym z dużych miast Polski. Nie będzie to horror o zjawach czy wampirach przegryzających szyje - Yoka chce zrobić kino, któremu blisko będzie do Lyncha.

"Sprawa opierać się ma na gruncie psychologicznym i bliżej jej zdecydowanie jest tutaj do Lyncha. Chodzi o dotknięcie tajemnicy, śmierci, jakiegoś ukrytego zła" - mówi Patryk Yoka.

Pierwsze zdjęcia już powstały, kilka dni temu we Wrocławiu. Po wakacjach mają powstać kolejne ujęcia - jednak wszystko zależy od pieniędzy. Yoka w projekt zainwestował własne środki, ale nie skończy "Niepokoju" bez wsparcia zamożnego producenta.