Bohaterem opowieści jest Kuba, który trafia na noc do aresztu za zdemolowanie poczekalni w szpitalu. Tam poznaje mężczyznę, który opowiada mu swoją historię.

Kiedy Kuba poznał Ewę, szybko stali się parą. Oboje żyli beztrosko, zakochani w sobie do szaleństwa. Wkrótce dziewczyna zaszła w ciążę a on - do tej pory niedojrzały trzydziestolatek - musiał nagle przystosować się do nowej sytuacji. Totalnie nie mając pomysłu, co począć ze swoim życiem zwraca się o pomoc do swoich trzech wujków.

Wujowie, niegdyś opiekujący się Kubą po śmierci jego ojca, znacznie się od siebie różnią. Każdy pochodzi z innego środowiska: jest tu wujek góral - goprowiec - człowiek twardy jak skała, wujek artysta - podróżujący po świecie i wujek - mieszczanin, pracujący całe życie jako urzędnik.

"Sama historia ma trochę formę przypowieści, współczesnej baśni o miłości i dojrzałości we współczesnych czasach. Bohater musi pokonać pokusy, chciwość, zazdrość i otworzyć się na bliską osobę, żeby w pełni docenić fakt ojcostwa, uświadomić sobie, że nie ma nic ważniejszego w życiu niż szczerość oraz miłość" - wyjaśnia reżyser.

W role wujków wcielą się: "Zakochany Anioł", czyli Krzysztof Globisz, jako wujek Zbyszek. Andrzej Franczyk, jako wujek Tomek oraz Mieczysław Grąbka, w roli wujka Józka.

Parę głównych, młodych bohaterów zagrają z kolei: Krzysztof Ogłoza - Kuba ("Oficerowie", "Fałszerze. Powrót Sfory", "Oda do radości") i Anna Cieślak - Ewa. W filmie wystąpi także Zbigniew Zamachowski w roli Bandziora i Eryk Lubos w roli Marcina.

Reklama