Artur - posta kluczowa dla przyszłości Shreka. Nieopierzony młodzian, którego ojciec oddał do szkoły z internatem (ach, to angielskie zimne wychowanie...), gdzie dostaje razy od niejakiego Lancelota, a wymarzona dziewczyna Ginewra go olewa, może okazać się następcą tronu Zasiedmiogórogrodu. Jego najmocniejszą stroną jest umiejętność płakania na zawołanie. W oryginale głosu użyczył mu Justin Timberlake.

Merlin - Eric Idle (drugi obok Johna Cleese’a montypythonowiec w obsadzie "Shreka") tu w roli czarownika Merlina, który na prośbę komitetu rodzicielskiego i swojego terapeuty porzucił nauczanie magii i przeszedł na szeroko pojęty Buddyzm Zen w pustelni. Miłośnik klapek Scholl, czuły na historie o nieudanym dzieciństwie.

Druga siostra Kopciuszka - skoro w "Shreku 2" pojawił się Wojciech Man jako głos siostry Kopciuszka - barmanki w podrzędnej knajpie i aparycji transwestyty - to tylko kwestią czasu było zaproszenie do "Shreka Trzeciego" Krzysztofa Materny w roli drugiej siostry, w końcu bywał już siostrą... Ireną.

Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna i Roszponka - trzy królewny do wzięcia od zaraz - jak mówią o sobie. Przyjaciółki Fiony i specjalistki od wychowywania dzieci, których same nie mają. Najzabawniejsze są w scenie, w której na komendę Śnieżki: "dziewczyny zająć pozycje" wszystkie układają się w mdlejących pozach w oczekiwaniu na księcia. W polskiej wersji Śpiącą Królewną jest Aleksandra Kwaśniewska.

Reklama