W Sydney Hugh Jackman i Nicole Kidman właśnie stawili się na planie najnowszej superprodukcji Baza Luhrmanna zatytułowanej "Australia". Piękna aktorka wcieli się w rolę angielskiej arystokratki Sarah Ashley, a Hugh Jackman zagra zatrudnionego przez nią kowboja.

Scenariusz filmu opowiada romantyczną historię młodej angielskiej arystokratki (Nicole Kidman), która tuż przed rozpoczęciem się II wojny światowej odziedziczyła olbrzymie ranczo w Australii. Niestety, kobieta nie jest jedyną, której zależy na majątku. Jej niezbyt uczciwi sąsiedzi pragną nieuczciwie przejąć należące do niej ranczo.

Reklama

Sarah, aby uratować swój świeżo nabyty majątek, decyduje się zatrudnić przypadkowo poznanego kowboja (Hugh Jackman) i wraz z nim przepędzić dwa tysiące sztuk bydła. Sprzedaż stada może uratować arystokratkę i jej ranczo. U kresu podróży Sarach i jej towarzysz staną się świadkami nalotu dokonanego przez japońskie lotnictwo na australijskie miasto Darwin.

W pozostałych rolach w "Australii" zobaczymy również: Bryana Browna, Jacka Thompsona, Billa Huntera, Raya Barretta, Davida Wenhama, Johna Jarretta, Barry'ego Otto, Crusoe Kurdall i Davida Ngoombujarra. Zdjęcia do filmu zaplanowane zostały na pięć miesięcy i mają zakończyć się na początku października.