Akcja najnowszej ekranizacji historii wampira i jego ukochanej rozgrywała się będzie 25 lat po wydarzeniach opisanych w książce i przedstawionych w ekranizacji z 1931 roku. Autorem scenariusza "The Un-Dead" został Ian Holt, produkcją zajmuje się Jan de Bont. Zdjęcia do filmu będą kręcone w ruinach zamku samego hrabiego Drakuli oraz w Anglii. Wśród bohaterów pojawi się również inspektor Cotford, którego postać została wycięta z powieści.

Aktorska obsada kontynuacji krwawej historii zapowiada się imponująco, księciem Drakulą ma zostać Javier Bardem, jego ukochaną narzeczoną Monica Bellucci, a John Hurt ma wcielić się w profesora Van Helsinga. Zdjęcia do "The Un-Dead" mają rozpocząć się w 2008 roku.

Reklama

To nie będzie pierwszy raz, kiedy piękna aktorka wcieli się w rolę ukochanej mrocznego księcia. Bellucci wystąpiła już wcześniej w roli kochanki wampira w filmie "Dracula" Francisa Forda Coppoli z 1992 roku. Rok temu aktorka również wcieliła się w piękną wampirzycę. Tym razem zagrała w filmie "Shatan" razem ze swoim mężem Vincentem Casselem.