Scenariusz filmu powstanie na podstawie debiutanckiej powieści Toma Roba Smitha zatytułowanej "Child 44". Autor, absolwent uniwersytetu Cambridge, ma już w swoim dorobku scenariusze do kilku Brytyjskich programów telewizyjnych, w tym "Doctors" i "Dream Team".

Historia filmu toczyć się będzie w najczarniejszych czasach stalinowskiego terroru. Scenariusz opowie o losach oficera sowieckich służb bezpieczeństwa, który przez swoich własnych kolegów został oskarżony o zdradę kraju. Podczas chaotycznej ucieczki przed byłymi współpracownikami oficer trafia na trop makabrycznej zbrodni. W ZSRR grasuje seryjny morderca dzieci. Główny bohater postanawia rozwikłać makabryczną zagadkę, nawet jeśli będzie to oznaczało wydanie się w ręce poszukujących go służb.

Jednak zanim padnie pierwszy klaps na planie filmu o sowieckim oficerze, Ridley Scott musi się wywiązać z wcześniejszych zobowiązań. I tak w sierpniu rozpoczną się zdjęcia do thrillera politycznego "Penetration". Później reżyser zrealizuje "Body of Lies" Davida Ignatiusa z Leonardo DiCaprio w roli głównej.Reklama