W 2057 roku ziemia została skuta lodem - to efekt zbyt małej ilości ciepła emitowanego przez gasnącą gwiazdę. Cały świat w obliczu zagłady konsoliduje siły i w kosmos zostaje wysłana międzynarodowa ekipa naukowców, którzy otrzymali misję ożywienia umierającego słońca.

Statek kosmiczny "Ikarus 2", którym podróżują naukowcy, ma na swoim pokładzie potężny ładunek nuklearny, który ma wysadzić starą gwiazdę i jednocześnie spowodować powstanie nowej. Załoga statku tuż przed celem wyprawy natyka się na sygnał z "Ikarusa 1" - wraku pozostałego z poprzedniej, nieudanej misji.

Naukowcy decydują się zbadać przyczyny katastrofy i zabrać dodatkową bombę z powierzchni wraku. Niestety, okazuje się że mimo iż statek jest nieuszkodzony, to ktoś już zdetonował ładunek wybuchowy. Pech nie oszczędza załogi "Ikarusa 2" - naukowcy giną przez przypadek lub w niewyjaśnionych okolicznościach. Dodatkowo okazuje się, że na statek zaokrętował się pasażer na gapę.

Czy powiedzie się misja uratowania ludzkości - dowiecie się już 13 kwietnia. Film "W stronę słońca" już od najbliższego piątku w kinach.

Reklama