Istnieje duża szansa, że na ekrany kin powróci popularna produkcja fantasy, "Z archiwum X". David Duchovny, wcielający się w postać agenta Muldera, jednego z głównych bohaterów, zapewnia, że niedługo rozpoczną się prace nad nową serią.

Pierwsze odcinki serialu "Z archiwum X", które pojawiły się w 1998 roku, miały tak ogromną oglądalność, że twórcy stworzyli jeszcze siedem kolejnych części, których emisję zakończono dopiero w 2002 roku. Badanie teorii spiskowych przez agentów Muldera i Scully można było również obejrzeć w pełnometrażowym filmie. Popularna seria nie tylko osiągnęła miano kultowej, ale również była początkiem nowej mody na filmy science fiction.

Jak podaje serwis "All Headline News", chęć nakręcenia nowego filmu z serii "Z archiwum X" potwierdza nie tylko David Duchovny i Gilian Anderson, ale i pomysłodawca produkcji i autor pierwszego scenariusza, Chris Carter. Tym razem tematem obrazu będą nadprzyrodzone moce. Jedyne, co wstrzymuje rozpoczęcie zdjęć, to konflikt z wytwórnią "20th Century Fox", spowodowany nierozstrzygniętą jeszcze sprawą podziału zysków z serialu.Reklama