Zdobywca Oscara, amerykański reżyser Martin Scorsese, chce zrobić film na podstawie biografii Jordana Belforta - maklera, który trafił na 20 miesięcy do więzienia za pranie mafijnych pieniędzy na amerykańskiej giełdzie. W tę rolę ma się wcielić Leonardo DiCaprio.
O pomyśle na zrealizowanie filmu pod tytułem "The Wolf of Wall Street” poinformowała wytwórnia Warner Bros. Reżyserem filmu ma być Martin Scorsese, a główną rolę zagra Leonardo DiCaprio.
Obydwaj panowie pracowali już z sukcesem nad takimi filmami jak "Gangi Nowego Jorku", "Awiator" i "Infiltracja". Nie wiadomo na razie, kiedy rozpoczną się zdjęcia do nowego obrazu Scorsese.
Wiadomo natomiast, że jeśli Leonardo DiCaprio odmówi udziału w filmie, to plan awaryjny przewiduje zatrudnienie Brada Pitta. Scenariusz do filmu napisze Terence Winter, znany także jako jeden
z producentów serialu "Rodzina Soprano".
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|