Pomysł na scenariusz filmu "Norbit" powstał, kiedy bracia Eddie i Charles Murphy obejrzeli w internecie króciutki filmik. W kilkuminutowych ujęciach można było zobaczyć, jak pewna kobieta bezlitośnie bije swojego męża. Komedia, w założeniu braci Murphy, miała być historią maltretowanego męża.

Norbit Albert Rice (Eddie Murphy) wychowywał się w sierocińcu i w restauracji Golden Wonton, której właścicielem był Pan Wong (także Eddie Murphy). Tam chłopak poznał swoją bratnią duszę, Kate (Thandie Newton). Niestety, kiedy dziewczynka została adoptowana i wraz z nowymi rodzicami wyjechała z miasta, przyjaciele zostali rozdzieleni.
Zrozpaczony i samotny dziesięcioletni Norbit został pewnego dnia uratowany z rąk maltretujących go nastolatków przez olbrzymią Raspudię (oczywiście zagrał ją Eddie Murphy). Monstrualna dziewczynka postanowiła, że spędzi z chłopcem całe życie. Kilka lat później Norbit został mężem despotycznej Raspudi i członkiem jej, rządzącej całym miastem, rodziny.

Kiedy po latach nieobecności do miasta wraca piękna Kate, Norbit musi wybrać między koszmarnym życiem rodzinnym a miłością swojego życia.


Reklama