"Jasminum" dostał Orła 2007 za najlepszą główną rolę męską, muzykę, zdjęcia, dźwięk, kostiumy, scenografię. Otrzymał też nagrodę publiczności.

Reklama

Za najlepszego aktora uznany został Janusz Gajos, który w "Jasminum" zagrał brata Zdrówko. Gajos pokonał w tej kategorii: Leona Niemczyka - nominowanego do Orła 2007 (pośmiertnie) za rolę w filmie "Po sezonie" w reżyserii Janusza Majewskiego oraz Marka Kondrata - nominowanego za rolę w filmie "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" Marka Koterskiego.

Za najlepsze zdjęcia Orła 2007 dostał Krzysztof Ptak, autor zdjęć do "Jasminum". Najlepszą muzykę skomponował Zygmunt Konieczny. Pokonał Bartłomieja Gliniaka, autora muzyki do filmu "Palimpsest", oraz Pawła Szymańskiego, który stworzył muzykę do "Placu Zbawiciela".

Jacek Hamela został uhonorowany w "Jasminum" za dźwięk.

Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej za najlepsze kostiumy otrzymała Ewa Helman za kreacje w "Jasminum". Według Akademii, najlepszą scenografię stworzyła w tym filmie Joanna Doroszkiewicz.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są przyznawane od 1999 roku. Zwycięzców wyłania Polska Akademia Filmowa, licząca ponad 500 członków.