Po obejrzeniu dzieła, twórca "Pulp Fiction" własnoręcznie napisał do reżyserki list, w którym opisuje, jak wielkie wrażenie zrobiła na nim historia miłosna opowiedziana przez autorkę "Fortepianu". Oprócz wielokrotnie wykrzykiwanych "brawo!", wyraził uznania dla odtwórców głównych ról - Abbie Cornish i Bena Whishawa.

Reklama

Oto treść listu:

"Droga Jane, brawo, brawo, brawo, brawo!! Mój ulubiony film twojego autorstwa. Nie lubię filmów kostiumowych tego typu. Lecz to mnie zachwyciło!!! Jeszcze nigdy cierpienie nie było pokazane tak realistycznie i przejmująco jak w scenie, w której Abbie mówi do swojego łóżka. Pokój pełen motyli. Pocałunki kochanków. Abby leżąca na łóżku, wiatr wpadający przez okno, zasłona przypominająca całun. Abby i Ben.... dotyk... kochankowie... rewelacja. Jestem zachwycony!!! Absolutnie urocze. Uściski. Twój fan, Quentin Tarantino"

"Jaśniejsza od gwiazd" to historia jednego z największych poetów romantycznych Johna Keatsa i jego miłości do Fanny Brawne. Ostatnie dzieło Quentina Tarantino to "Bękarty wojny".