Remake dzieła "Zmierzch tytanów" z 1981 roku przedstawia losy mitycznego herosa Perseusza (Sam Worthington). Grecki półbóg, syn Zeusa i zabójca Meduzy, nie jest w stanie uratować swojej rodziny przed Hadesem (Ralph Fiennes) - mściwym bogiem świata zmarłych. Nie mając nic do stracenia, mężczyzna zgłasza się na ochotnika, by poprowadzić wyprawę do zakazanego świata Hadesa i pokonać go, zanim ten odbierze moc Zeusowi (Liam Neeson) i sprowadzi na ziemię chaos. Z grupą śmiałków walczy z groźnymi demonami i strasznymi bestiami.

Reklama

Kolejna nowość zestawienia to debiutująca oczko niżej komedia Tylera Perry'ego. Film stanowi kontynuację produkcji "Małżeństwa i ich przekleństwa", w którym odnosząca sukcesy zawodowe pani psycholog (Janet Jackson) woli rozwiązywać problemy innych, niż koncentrować się na własnym małżeństwie. W obrazie występuje również Jill Scott.

Ostatnia w top 10 nowość to "Ostatnia piosenka" z Miley Cyrus w roli głównej. Młoda gwiazda wcieliła się w postać zbuntowanej nastolatki, która spędza lato z dawno niewidzianym ojcem. Film powstał na kanwie powieści Nicolasa Sparksa.

1. "Zmierzch tytanów" - 61, 4 miliona dolarów
2. "Tyler Perry's Why Did I Get Married Toon" - 30,1 miliona dolarów
3. "Jak wytresować smoka" - 29,2 miliona dolarów
4. "Ostatnia piosenka" 16,2 miliona dolarów
5. "Alicja w Krainie Czarów" - 8,3 miliona dolarów
6. "Hot Tub Time Machine" - 8 milionów dolarów
7. "Dorwać byłą" - 6,2 miliona dolarów
8. "Diary of a Wimpy Kid" - 5,5 milionów dolarów
9. "Dziewczyna z ekstraklasy" - 1,5 miliona dolarów
10. "Wyspa tajemnic" - 1,5 miliona dolarów