W adaptacji klasycznej powieści Lewisa Carrolla wystąpili m.in. Mia Wasikowska, Johnny Depp, Anne Hathaway i Helena Bonham Carter. Projekt zarobił przez weekend 34,5 miliona dolarów. Miejsce drugie z wynikiem 21,8 miliona dolarów przypadło familijnej produkcji "Diary of a Wimpy Kid".

Reklama

Obraz stanowi ekranizację ilustrowanej powieści Jeffa Kinneya, znanej w Polsce pod tytułem "Dziennik cwaniaczka". Bohaterem książki jest chuderlawy, lecz bystry chłopiec w wieku gimnazjalnym, bez ustanku pakujący się w tarapaty. W kinowej wersji w rolach głównych podziwiać można Zachary'ego Gordona, Rachael Harris i Steve'a Zahna.

Podium, z sumą 21 milionów dolarów na koncie, zamyka komedia romantyczna "Dorwać byłą" z Gerardem Butlerem i Jennifer Aniston. Film przedstawia losy łowcy głów, podążającego tropem przestępców zbiegłych po wypuszczeniu na wolność za kaucją. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje zadanie odnalezienia własnej byłej żony.

Oczko niżej znalazł się obraz "Repo Men", który zarobił 6,1 miliona dolarów. Akcja thrillera Miguela Sapochnika rozgrywa się w świecie, w którym uszkodzone narządy wewnętrzne mogą być zastępowane wysokiej klasy mechanicznymi przeszczepami. Niestety sztuczne organy są bardzo kosztowne, a osoby, które nie są w stanie uregulować długu ścigane są przez bezwzględnych "komorników". W rolach głównych zaprezentowali się Jude Law, Forest Whitaker i Liev Schreiber.

Oto pełna lista rekordzistów:

1. "Alice in Wonderland" 34,5 miliona dolarów

2. "Diary of a Wimpy Kid" 21n8 miliona dolarów

3. "The Bounty Hunter" 21 milionów dolarów

4. "Repo Men" 6.1 miliona dolarów

5. "She"s Out of My League" 6 milionów dolarów

Reklama

6. "Green Zone" 5,9 miliona dolarów

7. "Shutter Island" 4,7 miliona dolarów

8. "Avatar" 4 miliony dolarów

9. "Our Family Wedding" 3,8 miliona dolarów10. "Remember Me" 3,3 miliona dolarów