Inne
Reklama

Film, którego polski tytuł będzie brzmiał "Samotny mężczyzna", jest adaptacją prozy Christophera Isherwooda, autora m.in. "Pożegnania z Berlinem", na podstawie którego powstał scenariusz słynnego "Kabaretu".

Za niezwykłe zdjęcia odpowiada Eduard Grau, a nominowaną do Złotego Globu muzykę napisał polski kompozytor Abel Korzeniowski ("Duże zwierzę"). "Samotny mężczyzna" prowadzi widzów przez jeden dzień z życia Georga Falconera, profesora uniwersyteckiego, który nie może pogodzić się z tym, że właśnie stracił swoją wielką miłość.

Reżyserski debiut Toma Forda, guru świata mody, który pracował m.in. dla firm Gucci i Yves Saint-Laurent, to poruszająca i oszałamiająco zrealizowana opowieść o wielkim uczuciu, które zostawia ślad na całe życie. Centralnym punktem "Samotnego mężczyzny" jest kreacja Colina Firtha ("Mamma Mia!", "Dziennik Bridget Jones", "To właśnie miłość", "Dziewczyna z perłą"), uznawana za najlepszą w jego dotychczasowej karierze.Rola Georga Falconera przyniosła mu już m.in. nagrodę na festiwalu w Wenecji, BAFTA dla najlepszego aktora i nominację do Oscara. Partneruje mu, jak zwykle zjawiskowa, Julianne Moore ("Godziny", "Magnolia", "Ludzkie dzieci").