Sterami biografii pokieruje sam Johnny Depp. Będzie to jego pierwszy reżyserski projekt po ponad dwunastu latach od obrazu "Odważny" z 1997 roku.

Reklama

"Trochę czasu minęło i jestem mądrzejszy, więc mogę ponownie spróbować swoich sił po tej stronie kamery - wyjaśnia aktor. - Już za tydzień zaczniemy pracę nad filmem dokumentalnym o Keithie Richardsie. Mój montażysta już pracuje nad kilometrami taśm archiwalnych i nagrań z jego koncertów. Poza tym spotkał mnie zaszczyt: Keith zgodził się pojawić dla mnie przed kamerą".

Panowie pojawili się wspólnie na ekranie trzeciej części kinowego hitu "Piraci z Karaibów". Richards (na którym, jak opowiadał Depp, wzorował się kreując postać Jacka Sparrowa) w "Na krańcu świata" zagrał epizodyczną, lecz jakże znaczącą rolę ojca Jacka - kapitana Granta.

Kaperski duet, deklarując "braterstwo krwi", trafił potem na okładkę magazynu "Rolling Stone"

Oprócz biograficznego dokumentu, Richards w najbliższym czasie planuje wydać książkową autobiografię.

Dyskografię muzyka z The Rolling Stones zamyka album "A Bigger Bang" z września 2005 roku. Johnny'ego Deppa z kolei wciąż możemy podziwiać w "Parnassusie", a od 5 marca jako Szalonego Kapelusznika w burtonowskiej "Alicji w Krainie Czarów".