"God of Carnage" to czarna komedia o dwóch parach rodziców, którzy zaczynają się kłócić po niegroźnej bójce ich dzieci na placu zabaw. Od słowa do słowa, dorośli poruszają każdy z możliwych tematów tabu i szybko orientują się, iż w żadnym z nich nie mają podobnego zdania.

Reklama

Po raz pierwszy sztukę wystawiono pod tytułem "Le Dieu du Carnage" w Zurychu w 2006 roku. Trzy lata później, przetłumaczona przez Christophera Hamptona, doczekała się adaptacji na londyńskim West Endzie. W ubiegłym roku wystawiono ją na Broadwayu. Tę inscenizację nagrodzono trzema nagrodami Tony, w tym tę dla najlepszej sztuki.

Tymczasem na premirę czeka najnowszy film Polańskiego - thriller "Autor Widmo" (ang. "Ghost Writer"), który na polskie ekrany trafi 19 lutego.

Obraz z Ewanem McGregorem, Pierce'em Brosnanem i znaną z "Seksu w wielkim mieście" Kim Cattrall w rolach głównych zadebiutuje na festiwalu Berlinale (11-21 lutego), gdziepowalczy w konkursie głównym o najważniejszą nagordę imprezy - statuetkę Złotego Niedźwiedzia.