Serbski reżyser zamierza przenieść na duży ekran książkę Jamesa Carlosa Blake'a "The Friends of Pancho Villa" z 1996 roku, która przytacza fakty z życia meksykańskiego rewolucjonisty. Autorami scenariusza są Emir Kusturica i Gordan Mihic.

Reklama

Ekranizacja powstaje pod tytułem "Wild Roses, Tender Roses". Johnny Depp zagra tytułową postać. Partnerować mu będzie Salma Hayek. Zdjęcia powstaną w Hiszpanii oraz w Kustendorf, wiosce wybudowanej na potrzeby realizacyjne serbskiego artysty. Za produkcję odpowiada francuskie studio Fidelite. Muzykę skomponuje The No Smoking Orchestra, zespół, w którym od lat udziela się Kusturica.

Zanim Kusturica wyreżyseruje film o Pancho Villa latem w Izraelu nakręci obraz "Cool Water". Będzie to historia męskiego striptizera, który wraca na Bliski Wschód na pogrzeb ojca.

Przypomnijmy, że filmowcy wielokrotnie sięgali po biografię Villi. Wallace Beery odegrał rewolucjonistę w 1934 roku w obrazie "Viva Villa!". Telly Savalas zmierzył się z postacią w 1972 roku w produkcji "Pancho Villa". Ostatnio legendarnego Meksykanina sportretował Antonio Banderas w filmie z 2003 roku "And Starring Pancho Villa As Himself". Sam Villa uwiecznił się, grając w trzech produkcjach nakręconych w latach 1912-1916.